simple website templates

BİZ KİMİZ ?

Hafif metal alaşımlarının yüksek basınlı döküm (Pres döküm) yöntemi ile üretilen parçalarda sık karşılaşılan yüksek oranlı parça içi prozite sorununun ortadan kaldırılması için 90'lı yıllarda Vakum Destekli Pres Döküm proseslerinin kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Bu yöntemle üretimde:
- Parçanın yapısal özellikleri (gerilim dayanımı, yorulma dayanımı, darbe dayanımı vb.) iyileşmektedir.
- Daha düşük basınç/hız profillerinde döküm gerçekleştirilebilmektedir.
- Döküm sonrası gerçekleştirilecek ardıl talaş kaldırma işlemlerinden kaynaklanan fireler önemli oranda ortadan kalakmaktadır.
- Dökümü yapılan parçaların kaynalara kaynak yapılabilmesi mümkün olmaktadır.
- Parçaların dış görünüşü iyileşmekte, ardıl işlem ihtiyacı ve fireler azalmaktadır.
- Parça üstü kaplama işlemlerinde karşılaşılan fireler azalmaktadır.

Firmamız yerli kaynaklarla tamamen özgün entegre vakum destek sistemleri geliştirip müşterilerine sunabileceği ticari ürünler üretmek üzere 2013 yılında kurulmuştur. Kuruluşumuzdan bu yana geçen süre içinde tamamı özgün vakum valfleri, chil  bloklar, vakum üretim/kontrol sistemleri firmamız tarafından geliştirilmiş ve bir kısım ticari ürün ortaya çıkarılmıştır. 

Endüstriyel üretim sahalarındaki tecrübemiz doğrultusunda seri üretim süreçlerinin izlenmesi ve verimlerinin geliştirilmesini sağlayacak Endüstriyel IOT (IIOT) projelerini geliştirme faaliyetlerimiz de 2016 yılından itibaren hizmetlerimiz arasına eklenmiştir.